Prokleté osmičky?

pondělí 9. listopad 2015 09:21

Numerology staví osmičky do pozoru, ale někdy či někde vystupují osmičky i jako číslo šťastné.

Schválně uvádím množné číslo, protože jedna osmička je prý docela v pořádku. Dokonce i lichý počet osmiček je většinou fajn, pravda, pokud se např. cestou nepotkají s další osmičkou – například když 8. 8. 2008 přijede k padajícímu mostu ve Studénce 8 kolejových vozidel (vagóny s lokomotivou), resp. právě vlak č. 108.

 

Numerology staví osmičky do pozoru, ale někdy či někde vystupují osmičky i jako číslo šťastné. ČTK dala dohromady celý seznam:
Na Noemově arše se zachránilo osm lidí. Židovský svátek světel, Chanuka, trvá osm dní. Židovští chlapci jsou obřezáni osm dní po narození. Islám zná osm rájů, boží trůn nese osm andělů.
V buddhismu ke konečnému osvobození vede ušlechtilá osmidílná stezka. Symbolizuje ji kolo s osmi paprsky. Hinduistický bůh Višnu má zase osm paží, což je znak univerzální moci. Číslo osm vyslovené anglicky v kantonské nebo mandarínské čínštině zní jako "hodně štěstí". Proto olympijské hry v Pekingu začínaly právě 8. srpna 2008. Velká poptávka je v Číně po telefonních číslech nebo státních poznávacích značkách aut s osmičkami. Čím více jich obsahují, tím lépe, ani jich nemusí být lichý počet. Obchodní partneři také rádi podepisují smlouvy osmý den v měsíci.Co psal před olympiádou o osmičce numerolog?

Osmička? Z hlediska numerologie jde o den velice, až extrémně, silného potenciálu. Osmička je číslo obrovské, dynamické, cílevědomé energie, moci, vůdcovství, řádu, organizace, řízení druhých, plánování, také peněz a hmotného bohatství obecně, je číslem dosahování velkých cílů s jasnými výsledky především na hmotné úrovni. Ke svému správnému uplatnění (tedy takovému, jehož výsledky jsou dobré, pozitivní) ale potřebuje především vyrovnanost a rovnováhu (astrologicky souvisí také s Uranem, ale i s Marsem), spravedlnost, morálku, čest, schopnost spojovat protiklady. Doba, kdy se světem šíří amorálnost, zločin a válka, není nakloněna pro zahajování významných událostí v osmý den. Dobro a zlo se u tohoto čísla střídá náhle a bez varování. Pak se objevují agresivní vlastnosti, jako je panovačnost, tvrdost, perfekcionismus, přehánění, přetěžování sebe i druhých, nesmiřitelnost, tyranie, schopnost obětovat (druhé, ale někdy i sebe - jako forma fanatismu) pro své vlastní cíle, ale i úchylky a excesy v chování psychotického typu. Kombinace osmiček není příliš příznivá pro uzavírání sňatků nebo zahajování osobní kariéry. Naopak kladně se datum projevuje v záležitostech kolektivních, olympiádě by tedy mělo prospět. (J. Kuchtová)Co jsem psal v čase olympiády já?

Jedna osmička nebo tři osmičky, to jsou podle numerologie spíš „šťastné“ možnosti. Dvě osmičky je ovšem podle některých v mnoha situacích jedna z nejhorších kombinací, jaká může nastat: „Ať budete dělat, co chcete, všechno skončí špatně.“ Měli bychom se prý možná spíš bát i data 8. 8. 2008, protože je možné to chápat jako dvě dvojice osmiček: 8. 8. a 8. měsíc v osmém roce. Šťastná osmičková trojka je zejména tehdy, když jde o rovnocenné osmičky: Například tři osmičky v kartách, číslo na autě: AB 888 aj. Takže velmi úspěšný start 8. 8. 2008 se může změnit v kolosální katastrofu a nekonečnou smůlu, zejména pokud nejde o hromadnou, plánovanou a dobře připravenou akci. Je to možné brát jako dobré datum i nejhorší čas k zahajování čehokoliv. Záleží na okolnostech a ty v současném světě nejsou moc příznivé. Čína je ovšem trochu za větrem.Může jít o den, kdy dojde k splacení hříchů, dluhů či karmy nebo kdy bude o tomto splacení definitivně rozhodnuto. Takže datum 8. 8. 2008 by si měli volit raději lidé čistí, pozitivní a s dobrými úmysly. Také to zatmění slunce „s osou“ v Číně před počátkem OH nevěstilo nic dobrého. Ale na režii úvodu OH jsme si mohli všimnout, že pevná ruka režiséra, rovnováha mezi tradicí a modernou (resp. technikou) a soustředěná příprava přinesly ovoce a začátek dopadl na výbornou, navzdory výbušnému, riskantnímu datu. Škoda že tento režisér nemohl režírovat i politické události předcházející OH.

 

Osmičky jako varování se objevují i v mém životě. Když jsem byl před deseti lety se svým, již starým a nemocným otcem naposledy nakupovat ve Futuru - měl jsem tehdy ještě v espézetce dvě osmičky - měl jsem takové tušení a když jsme se vraceli k autu, říkám: To by mě zajímalo, jaká je pravděpodobnost, že vedle mého auta bude stát jiné se dvěma osmičkami. Sotva jsem to dořekl, cítím v zádech takové mražení, kouknu se lépe a vedle mého auta stojí skutečně dvojosmičkové. Ale v tom cítím znovu mražení a říkám - vsadím se o tisícovku, že z druhé strany bude další dvojosmičkové. I to se stalo. Za měsíc se v nemocnici tatínkův stav zhoršil a on zemřel. Za měsíc po pohřbu jsem jel s rodinou přes Hrabůvku a vypravuji tuto zlověstnou příhodu a v tom cítím to šimrání v zádech. Zaostřím na auto přede mnou a vidím tam dvě osmičky. Cítím znovu šimrání a říkám dceři: Prosím, podívej se na auto za námi, vsadím se o tisícovku, že má v espézetce dvě osmičky. A fakt, bylo to tak. Asi nemusím říkat, že jsem byl štěstím bez sebe, když mi někdo espézetku ukradl a já si mohl jít na úřad pro jinou. Jen by mě zajímalo, jak dopadl ten zloděj, co si ty dvě prokleté osmičky odnesl.

 

A teď se pokusím vyjádřit ten příběh z hlediska matematiky. Víte, jaká je pravděpodobnost, že k takovému příběhu dojde?

Je to přibližně 1:100 000 000 000 000, tedy jedna ku stu biliónům, jde tedy v podstatě o spontánní zázrak nebo nádherný důkaz synchronicity světa. I kdybych měl schopnost vidět časem dopředu, resp. prostorem hodně dopředu, dozadu a za roh a tedy nezapočítal pravděpodobnost, že dvojnásobné setkání 3 párů osmiček správně dopředu odhadnu, šlo by zhruba o pravděpodobnost 1:100 000 000, tedy jedna ku stu milionům. Škoda jen, že zázrak nedoprovázel méně smutnou událost. Mimochodem – pravděpodobnost hlavní výhry ve Sportce je „jen“ 1:13 983 816, tedy jedna ku čtrnácti milionům, tak proč ji nemohu trefit? Další silné datum bude až 8. 8. 2018, že bych s tiketem tedy ještě trochu počkal?

Darius Nosreti

Související články


Poslední články autora

Darius Nosreti

Darius Nosreti

Píši o všem kromě hitparád populární hudby, nových aut a fotbalu. (Více témat viz u mne na Facebooku.)

Hledač pravdy, obdivovatel přírody, zajatec krásy a vzpružovatel pokleslé demokracie

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora