Kauza z archivu: Proč zmizela paní Borůvková z FaceBooku

úterý 7. duben 2015 09:18

Z galerie Alenky Borůvkové

FaceBook svědomím Ministerstva zahraničních věcí.

Darius Nosreti: Zachytil jsem na FB nějaké poplašné signály nadprůměrné intenzity, i vydal jsem se po těchto stopách a zjistil jsem téměř válečnou situaci na Ministerstvu zahraničních věcí. Nebudu zatím dělat závěry, dokud si všichni aktéři vše nevyjasní, neoddělí si šumy od faktů a pokud si informace neověřím z dalších zdrojů, ale situace je kritická a ke zklidnění života v této zemi nepřispívá.

V jádru jde o to, že ministr zahr. věcí, pan Schwarzenberg, v poměrně krátkém období odvolal z funkce nebo uklidil do vzdálenějších destinací bez uvedení konkrétních důvodů několik osob. Na to má samozřejmě právo, ale demokracii takové jednání jednak nepřidá, jednak existuje důvodné podezření, že v některých případech jednal na základě polopravd, pomluv a informačních šumů a že se zbavil osob kvalitních, požívajících u národa i svých kolegů úcty, navíc, že jeho těžká ruka padla přednostně na osoby z ČSSD, a že tedy jednal v rozporu se zásadou upřednostnit odborné hledisko, čím potenciálně poškodil zájmy naší domácí i zahraniční politiky. Moje osobní zkušenost s panem Schwarzenbergem je zatím taková, že se snaží jednat v dobré vůli, a proto doufám, že své zásahy do konce léta přehodnotí.


Moadyb Poll: Schwarzenberg je v TOP 9, takže předpokládám, že souhlasí s tím asociálnem, co tahle strana nazývá programem strany. To mě stačí, abych ho nechválil :-).


Darius Nosreti: Škoda, mohl to být dobrý nadlesní.

Nemá imunitu vůči českým pomluvám. Už jen tím je u nás nepoužitelný.


Claudia Nikolajenkova: Když nikdy nevíme, kdo je jaký špion!


Alena Borůvková: Tohle nemá se špióny nic společného... jen s faktem, že se tam momentálně ujala praxe, kdy se ve vykonstruovaných obviněních a na základě smyšlených udání likvidují slušní lidé. Většinou sociální demokraté nebo lidé jim blízcí.


Claudia Nikolajenkova: To je smutná praxe všude.


Alena Borůvková: Ano, dost možná. Což ale neznamená, že by se k tomu mělo mlčet.


Saša Lienau: A kde se dozvíme víc, abychom nemusely/-i mlčet?


Alena Borůvková: Snad o tom někdo napíše.


Claudia Nikolajenkova: Já osobně jsem na radnici P5 nemlčela, zůstala tam po mě hluboká brázda.


Alena Borůvková: Já také mlčet nebudu.


Claudia Nikolajenkova: Nevyhodili mě, nezadařilo se. Museli počkat až odejdu sama. A co vzali neoprávněně museli navalit zpět.S velkou ostudou.


Darius Nosreti: Níže se pokusím seřadit jednu z podezřelých kauz ma Ministerstvu zahraničních věcí, zhruba v takovém pořadí, jak se odvíjela na FB, a to na stránce manželky jednoho z postižených – Aleny Borůvkové.


Alena Borůvková: Po rozhovoru s ministrem Schwarzenbergem musel manžel vyhledat lékařskou pomoc. Ukázalo se, že ministrovi někdo soustavně podával nepravdivé a poškozující informace a dlouhodobě ho zpracovával. Vychází z úplně nepravdivých informací!Takový šok po 25 letech v diplomacii!


Alena Borůvková: Můj manžel je profesionál! 25 let působil v diplomacii bez poskvrnky! Což mu bylo odkýváno. Ale prý ten poslední rok je všechno jinak! Tak to mě tedy podrž!


Daniel Rovný: Diplomacie - ale preci o tomto je ne? Jak dokonale lhat vsem a vydavat to za pravdu. V jedne zemi maji prislovi lze jako diplomat....


Alena Borůvková: To je jasná politická perzekuce.


Daniel Rovný: Ja bych rekl, spise pomluvy a lzi....


José Z José: To je sileny, Aji


Alena Borůvková: Jsem v totálním šoku, taková sviňárna!


Alena Borůvková: Dlouhodobě připravovaná sviňárna.


José Z José: Politika je svinstvo


Alena Borůvková: Uvažuju, co dál...tohle přece není možné....copak manžel mohl sám podávat nějaká trestní oznámení? To mu bylo vyčteno, že nevyhazoval a neudával Policii! To není v jeho kompetencích. To by přece musel udělat Odbor inspekce MZV!


Alena Borůvková: Toto je volání SOS! Cítím, že je to naplánovaná likvidace. A vyzývám politiky ČSSD, aby se, prosím, Karla zastali. Jednou na tom mohou být stejně!


José Z José: No nekecej! Vis co, zase nejaky kamarad chce jeho misto...


Alena Borůvková: Tak to určitě.


Jiří George Pouzar: Tak to asi bude...kamarád se hlásí o flíček


José Z José: Nebylo to v ramci koalicnich dohod?


Alena Borůvková: Nevím, ale pomsta je to asi jasná..


José Z José: Nabidnou mu urcite nejake dobre misto ne?


Alena Borůvková: V krematoriu.


Alena Borůvková: Nic mu nenabízí.


José Z José: Nejake velvyslanectvi


Alena Borůvková: Je to dlouho naplánovaný záměr. Proto ho nevyhodili hned po nástupu ministra Schwarzenberga. Plán je takový, že ho chtěli uvařit a na to potřebovali čas!


Alena Borůvková: Myslím, že ministr nedostal za celou dobu ani jednu pravdivou info o stavu sekce IT!


Jiří George Pouzar: Tak to Vás už mají taky v kotlíku, asi ne?


José Z José: Tak to je blby.


Alena Borůvkov:á Je to děs :(


José Z José: Aji, neboj. Obrati se to a bude zpět. A pak urcite je sikulka a uplatni se jinde


Jiří George Pouzar: Mohla byste zkusit si půjčit od knížete půl mega a pak na něj hodit úplatek


Alena Borůvková: To není můj styl.


Jiří George Pouzar: Tak mu upečte dort, no...


Alena Borůvková Jiří: situace je fakt vážná, tady na vtípky není místo.


Jiří George Pouzar: Já vím, já to jen odlehčuji, abyste nebyla tak zoufalá... :-)


Alena Borůvková: Jsem víc než zoufalá... jsem bezmocná.


Jiří George Pouzar: Tak nejste sama v tomhle Kocourkově, ale ono se to zas zlepší... určitě... :-)


Alena Borůvková: Kéžby!


Jiří George Pouzar: A co to Bavorsko?


Alena Borůvková: Obrátím se i na slušné lidi tam.


Jiří George Pouzar: A pak s tím knížeti sekněte, až Vás bude někde nejvíc třeba a bude mu hrozit průšvih nebo trapas... rány je třeba vracet, ne nastavovat druhou tvář...Jiřina Musilová: Alenko, mně to z kuloárů diplomacie a vládnoucích vůbec zvláštní nepřijde: Copak kohoutkové netočí hlavičky za větrem hlasů???


Darius Nosreti: Ano, v této zemi vzniká permanentně na klíčových místech obrovské množství přehmatů na základě polopravd, nepravdivých pomluv, překroucených skutečností. Kdo proti tomu nemá potřebnou imunitu, stává se snadno hračkou v rukách manipulátorů.


Alena Borůvková: Výzva a prosba! Prosím všechny slušné politiky, aby se v Parlamentu ČR a v rámci své působnosti zastali Mgr. Karla Borůvky! To, co je na mém muži prováděno, je politická vražda na objednávku!


Alena Borůvková: Pokud se někdo chce pomstít mně, tak ať to udělá! Ale ať se, proboha, nikdo nerealizuje na něm!


Alena Borůvková S.O.S.


Alena Borůvková: Já jsem určitě naštvala spoustu lidí, ale Karel za mě nemůže.


Alena Borůvková: Prosím, pomozte.


Alena Borůvková: Vezmu na sebe veškeré zlo světa, ale ten člověk je v tom neprávem!


Alena Borůvková: Je známá věc, že Sekce zpracování informací MZV je dlouhodobě komplikovaná, neřešená a výbušná matérie. Ale Karel pracoval na konsolidaci. Udělali z něj obětního berana za všechny: Ať se spíš zabývají bývalým vrchním ředitelem Lidinským a exnáměstkem Čermákem!


David Ondrejkovič: Kdo je to Mgr. Karel Borůvka? To je ten neskutečně šťastný muž, kterému mohou všichni ostatní závidět to, jak za ním stojí jeho žena skutečně v dobrém i zlém! Karle - gratulujeme!!!! V porovnání s touhle neocenitelnou devizou je ztráta zaměstnání (jednoho ve Vašem životě) naprostá prkotina.


Alena Borůvková: Davide, tohle není sranda. Policie ČR veškerá podání inspekce MZV ČR, která byla podána, vrátila jako neopodstatněná. A za to chce ministr Karlovu existenci. Plete si managment sekce s vyšetřováním. Jak může státní zaměstnanec a manager vyšetřovat? Kvůli tomu má skončit po 25 letech poctivé práce?


Alena Borůvková: Tady se hraje úplně jiná hra a vždycky to musí nějaký úředník odskákat! Ale ti, kteří pochybili, zůstanou nepotrestáni.


David Ondrejkovič: Já to vůbec nebral jako srandu - chtěl jsme Vás utěšit a ukázat, že jsou v životě mnohem důležitější věci. Co by za to jiní dali.......


David Ondrejkovič: Jinak s Vámi naprosto souhlasím......


Alena Borůvková: Ale já mám dítě! Já musím myslet na jeho budoucnost. Já mám také jen jedny nervy a zdraví, jako manžel.


David Ondrejkovič: 60 % dětí dnes vyrůstá v rozvedených rodinách. Já to nechci nijak zlehčovat, ale to, že máma a táta hrají jako jeden semknutý tým je pro jeho budoucnost mnohem důležitější než dočasná ztráta tátova zaměstnání.


Terka Hladká: Alenko držíme všichni všechny palečky aby bylo zase líp ... lidi jsou závistiví zlí mství šmejdi ...


Kryštof Valdman: David má naprostou pravdu. Když nejde o život, jde o hovno... Možná se na chvíli sníží Váš životní standard, ale jestli je Borůvka šikovnej, je možné že Vám bude i líp...


Roman Štefek: Naprostá pravda pánové.. Slušní a schopní lidé se nikdy neztratí. Doporučoval bych popřemýšlet a s ohlédnutím na ty nervy se na politiku vykašlat úplně. Všechno zlé je k něčemu dobré, život je plný možností a je fajn si jej utvářet tak, aby nás bavil a né nasrával.


Eva Ševčíková : Ali, připomíná mi to rok 68.Otce vyhodili ze strany, zakázali mu působení v zahraničí, šel z jednoho hůře placeného místa na ještě více hůře placené místo.A nejhorší je to, že ještě pár z těch kádrovackých luder žije a nežijou si vůbec špat...ně. A kolik lidí uvedli do rodinných tragedií.A byli jsme 2. S bratrem. Plus další rodinné perzekuce.To teprve byly ekonomické problémy.Mám to za sebou, nezávidím Ti, je to na psychinu. Vím to.Jak je vidět, doba se vrací.Musíš být silná a doufat v lepší obrat.

 

Alena Borůvková: Evo, děkuji.


Alena Borůvková: Celá záležitost odvolání mého manžela je hluboké nepochopení celé situace v oblasti IT na MZV ČR. Šéf sekce nemůže být vyšetřovatel. Všechny relevantní podklady byly shromážděny, předány inspekci a dále orgánům, činným v trestním řízení. Tento postup NELZE ZJEDNODUŠIT. Představy o okamžitém zavření, či vyhození lidí jsou z jiného světa.


David Malý: Jako kandidát v MSD do PR komise public relations pro styk s médii vašeho manžela v televizi a na kraji a přede všemi co znám podpořím. :-)


Alena Borůvková: Odvolán byl zároveň i šéf inspekce MZV, který je ale potažmo ve stejné situaci. Nikdo na MZV nemůže nahradit orgány činné v trestním řízení. To nelze ze ZÁKONA.


David Malý: Zmíním to sám navrhnu téma i do televize.


David Malý: Pokud kníže a někteří chtějí a povede se mi to celá čssd to po mým vedením zmedializuje.


David Malý: Možná mi je teprv 17 ale já se jich fakt nezaleknu! ;)
.

Alena Borůvková: Navíc máme silné podezření na politický podtext celé kauzy, protože manžel byl jedním z posledních vysoce postavených úředníků socdem ve státní správě.


David Malý: Aha... děkuji za info tahle informace nám pomůže. ;) Víte co jako já klidně pomůžu když můžů. ;) a co by chtěl na mě kníže vytáhnout když mi je 17??ničení MZV??


Alena Borůvková: Davide, fakt jste zlato.


David Malý: V pohodě ;) ....


David Malý: Dobré by bylo se sejít přad 28.4. na kafe před krajskou MSD šlo by to prosím??Fakt bych rát pomohl


David Malý: Já si věřím!! Dokážem to ;)


Alena Borůvková: MZV ČR není soukromé vlastnictví ani údělné léno. Všichni máme právo na práci i existenci. Bez ohledu na politickou příslušnost. Či ne? Znamená to snad, že žijeme aktuálně v totalitě? Karlův otec byl v 50. letech jako právník nasazen do výroby (byl synem velkokulaka) a celá rodina byla pod permanentním dohledem STB. A jeho syn je dnes šikanován partou lidí, která si myslí, že jí patří zahraniční politika. Za co?


Alena Borůvková: Zahraniční politika není soukromé vlastnictví.


Alena Borůvková: Karel je obětí uměle vykonstruované kauzy. A kdykoliv je připraven, pohovořit o tom v médiích.


Martin Sejček Vrzal: Ať tedy promluví, jinak se nestane vůbec nic


Alena Borůvková: Žádné médium zatím neprojevilo zájem:-) On by samozřejmě rád promluvil a chtěl by se ohradit proti některým formám zacházení, třeba proti odvolání bez důvodu. A proti doporučení, aby si hledal jiné zaměstnání, jen kvůli tomu, že někomu asi šlápl na kuří oko.


Martin Sejček Vrzal: Ale tohle se stává denně desítkám, možná stovkám lidí, že přijdou o místo, protože se někomu znelíbí.. A nejen u nás..


Alena Borůvková: Tohle je ale úplně něco jiného, věřte mi.


Alena Borůvková: Odstranění mého manžela je jen prvním krokem, který by teoreticky mohl vyústit ve velice nepříjemnou situaci pro jiné...


Alena Borůvková: čistě teoreticky třeba i pro ministra Kohouta...situace je vážná a čím dřív někdo pochopí, že tu nejde o moje soukromé drama, tím líp.


Michal Lipšer: Co Právo? Taky žádná reakce? A Britské Listy?


Zdeněk Škromach: Kníže a jeho kamarádi systematicky likvidují v diplomacii všechny, kdo mají jen trochu jinou politickou orientaci. Přitom právě diplomacie ČR by měla být široce konzistentní a příliš se neměnit při každé změně vlády.Je to neskutečné.


Alena Borůvková: Zdeňku, máte naprostou pravdu.


Alena Borůvková: Ono známé sousloví :"kontinuita zahraniční politiky" by rozhodně nemělo být znamenat soukromý byznys a nástroj moi úzké skupiny lidí. Zahraniční politika ČR musí odrážet skutečné rozložení politických sil ve společnosti, nikoliv přelud. Výdyť je to absurdní. ČSSD se čtvrtinou voličských preferencí není nijak zastoupena v české zahraniční politice!


Alena Borůvková: Je to nenormální stav, kdy pár lidí rozhoduje úplně o všem. Pokud by rozhodovali nestranně, prosím, ale toto? To je genocida. To není demokracie!


Alena Borůvková: A ten způsob, kdy jsou likvidováni laojální profesionálové bez mrknutí oka, a stěžko skrývanou nenávistí a agresí, jen proto, že nejsou dostatečně "iniciativní (pozn. každému asi dojde, o jaký druh iniciativy se mělo jednat)", je přímo šokující.


Alena Borůvková: Skutečně velice zklamávající a každý může potvrdit, že já jsem ta poslední, která by vůči knížeti trpěla předpojatostí. Ale čeho je moc, toho je příliš. Nakonec to ještě skončí tak, že by po mně mohli chtít, abych se zřekla svého manžela. tak to tedy tůdle, nůdle.


Radovan Lovčí: Aleno, ale jak jste mohla kchnýšeti věřit? Člověk který se v zájmu své další kariéry spojí s Kalouskem a dovede hájit válku z ekonomických důvodů, za což by z něj jinde byla politická mrtvola, není žádná důvěryhodná osoba. A pročpak mu vadi...l John a nevadil mu Barták nebo Severa? Ale značná část národa se dá bohužel opít rohlíkem, milým úsměvem, hezkým bonmotem, a tak knížecí hvězda stále stoupá, až jednou možná skončí na Hradě...A potom, i kdybych ho vůbec neznal,mnohé prozradí oči. Je v nich stará schwarzenberská tvrdost a přehlíživost, takový člověk krom občasných milých úsměvů a bonmotů národu nic jiného nedá...Soucit s běžnými lidmi nemá, nezná jejich potřeby, neví o nich vůbec nic...ani nechce...To půjde raději někam házet úsměvy.Zobrazit více


Alena Borůvková Radovan: věřila jsem v noblesu, která mu vždy byla vlastní. S tím, že každý si ponechá svůj názor. Bohužel, nějak ho opustila.


Radovan Lovčí: Noblesa je věc povrchní, s charakterem nutně nesouvisí.


Alena Borůvková: Toť fakt..


Radovan Lovčí: Kdyby byl opravdu noblesní, nebude se snažit vykousat Svobodu a velkoryse by mu zajistil nějaký důstojnější post. Vždyť to byl ministr zahraničí, ne řadový úředník. A to netvrdím, že by mi byl Svoboda sympatický, naopak mi zklamala ta jeho myšlenková a invenční prázdnota a snaha udržet se za každou cenu ve vysoké politice...Ale to souvisí víc s jeho stranou a působením v ní...


Alena Borůvková: Ano, Cyril Svoboda je také dobrý příklad....


Alena Borůvková: Ale staří lidé jsou strašně lehce manipulovatelní, vidím to i doma, dřív mi tchýně oponovala skoro ve všem, dnes ji dokážu vodit na drátkách, kdykoliv bych chtěla, tím to bude...


Alena Borůvková: Tím myslím, že zbytečně podléhá svým našeptávačům.


Radovan Lovčí: Jenže knížete volili hlavně mladí...je to u nich prostě trendy...asi jako piercing, tetování, syntetické drogy nebo anální sex...


Alena Borůvková: No jo, no...


Alena Borůvková: Je to pro mě strašně těžká situace, jsme celá rodina vydáni knížeti momentálně úplně napospas:-( Ani jeden z nás nikdy nepracoval jinde, než na MZV a v ničem jiném nejsme tak dobří, abychom začínali od nuly.


Alena Borůvková: Je to v zásadě neskutečně ponižující.


Radovan Lovčí: Berte to jako výzvu. Se znalostí jazyků se nikde neztratíte. A ekonomicky bude lépe. Já kvůli bývalým komunistům a závistivým kolegům také nemohu pracovat ve svém oboru v rodném kraji.


Alena Borůvková: Ale mě jde o princip. Proč bych měla ustupovat z pozic, když jsem nic neprovedla! Nebudu dobrovolně vyklízet prostor. Vážně ne.


Alena Borůvková: Fakt se vyhodit nenecháme. Nikdy.


Alena Borůvková: Momentálně bych brala klidně i ten Istanbul.


Alena Borůvková: Jenže nikdo nám ho už nenabízí:-) Nebyli jsme iniciativní:-)


Alena Borůvková: Knáže řekl manželovi, že přece nás nepošle do zahraničí, když ho dovolal z funkce, abychom měli víc peněz než teď. Výjezdy jsou prý jen za odměnu. A jelikož manžel nebyl inciativní, žádná odměna se nekoná. Doslovný přepis sděleného. Přátelé, kde to prosím žijeme?


Alena Borůvková: Jediným důvodem totální likvidace má být nedostetk iniciativy. To mi připomíná SSM:-)


Daniel Rovný: Žijeme v prdeli...


Alena Borůvková: žijeme v Čechách:-)


Alena Borůvková: Jdu na procházku s pejskem a po cestě si koupím Právo, abych si přečetla velký rozhovor s panem ministrem Schwarzenbergem, o tom " jak blbne". Byl to dobrý mediální tah, poradit knížeti, aby mluvil žoviální hovorovou češtinou. Z vlastní zkušenosti vím, že já jsem zas vždy v Německu při důležitých příležitostech bodovala vytříbenou "Hochdeutsch", a věty jsem si pečlivě připravovala dle tématu několik dní předem:-)


Alena Borůvková: Prostě na každého platí něco jiného:-)


Alena Borůvková: A profesionalita se obvykle ve světě cení, u nás profíky posíláme do výroby, resp. v nejlepším případadě do sweatshopu, kterým je diplomatický protokol.


Martin Sejček Vrzal: Mno... a to je právě ono, proč jsem říkal, že bych neustál německou mentalitu.


Alena Borůvková: "Paní tu Borůvkovou tu učíme pracovat". Tak zněla odpověď pana I. náměstka Schneidera na dotaz jednoho senátora ČSSD, proč mě tak dřou, že jsem si stěžovala. Zajímavý přístup, takový humánní..Na mou zděšenou reakci ještě pan náměstek dodal:l "A stejně jsem Vám toho Paroubka nevěřil". Tak a pak, že to není o vendettě mého bývalého ředitele Odboru analýz a plánování:-) Derou se mi slzy vzteku do očí.


Alena Borůvková Martin: já teď mluvím hlavně o české mentalitě několika konkrétních jedinců v okolí ministra.


Alena Borůvková: Celá věc je velice osobní. Oba pánové, kteří se snaží vyštípat mého muže, byli kdysi mými bezprostředními řediteli na Odboru analýz a plánování. S jedním z nich jsem dokonce zkoumala Benešovy dekrety na popud Miloše Zemana a Evropské komise... :-)


Alena Borůvková: Je to velice, velice osobní a velice, velice zklamávající.


Alena Borůvková: Tak jsem si to přečetla...: J. Schneider ministrem vnitra a někdo vysoce postavený exemplárně do tepláků, jinak nebude boj s korupcí exemplární: jdu si koupit provaz. A pokud někdo nepomůže, vážně si hodím mašli.


Kryštof Valdman: Hodit si mašli je řešení hodné génia! Okamžitě přestaňte blbnout!!! :)


Zdeněk Hájek: Ali, pevné nervy, na knížete se vykašli na jeho poskoky taky. Něco podobného jsem zažil už vícekrát, i když na nižší úrovni.


Alena Borůvková: Člověka prostě v absolutní tísni napadne leccos. Ale jsem matka malého dítěte, takže to skutečně nejde. Mám odpovědnost vůči synovi.


Alena Borůvková: Na druhou stranu, kdykoliv mě na chodbě MZV potká náměstek Schneider, což je docela často, jelikož sedíme 20 m od sebe vzdušnou čarou, mám pocit, že by mě skutečně nejraději viděl viset na kandelábru. Ta nenávist z jeho strany je až živočišná.


Alena Borůvková: To stejné platí i pro GSE Plíška. Ten sedí jen o něco dál.


Alena Borůvková Kryštof: nestojí, ale když vůči vám člověk změní chování ze dne na den o 180 stupňů jen kvůli členství v ČSSD a začně se chovat jak posedlý maniak, minimálně to zamrzí.


Zdeněk Hájek: Když se tihle pánové budou takto chovat , tak je Ali ignoruj, z nich musí čišet nenávist a jejich arogantní chování je předurčuje k vyhazovu.


Alena Borůvková: Je to děs běs, Zdeňku.


Alena Borůvková: Pro ně jsem prostě zrádce a jako s takovou se mnou zacházejí.


Zdeněk Hájek: Jsem členem ČSSD, nikde se tím netajím a taky se setkávám s nenávistí i od lidí od kterých bych to nečekal. jsou tak zpracování tiskem a televizí že věří tomu když bude všechno dražší a oni mají prd , že se budou mít lépe.


Alena Borůvková: Ano, to je přesně ono, od lidí, od kterých by to člověk nikdy nečekal.


Alena Borůvková: Asi se stydí za to, že ho znám i jako roztřeseného jedince, který kdysi musel odejít z MZV kvůli problémům s bezpečnostní prověrkou. Ldé nemají rádi, když je někdo svědkem jejich slabých chvilek.


Zdeněk Hájek: Ali, oni fanaticky věří pravici, i když na to doplatí, omílájí výši státního dluhu a nutnosti zvýšení daní. Měl jsem souseda který je Bc je členem ODS, nic nedělá, fláká se, je arogantní vůči lidem. kde bere peníze na život to neřeší, asi ho někdo sponzoruje, nebo krade s koalicí.


Alena Borůvková: Tak zas u pana Schneidera jsem si jista, že je poctivý, poctivý fanatik.


Alena Borůvková: Což je ta nejhorší kombinace. protože svou nenávist myslí opravdu upřímně :-)


Zdeněk Hájek: Ali, máš nervy z ocele, já bych tak pracovat nemohl.


Alena Borůvková: Taky si někdy říkám, jak je možné, že dokážu sedět s nimi všemi na jednom patře.


Alena Borůvková: Ale poměry na MZV zocelí asi každého.


Michal Lipšer: Alenko, vážně to chce pevné nervy. Pokud vám povolí, protistrana vyhraje.


Alena Borůvková: Přesně.


Michal Lipšer: A fanatici na svůj fanatizmus dojedou ... chce to čas.Alena Borůvková: Oznámení: Jestli ministr Schwarzenberg nenabídne mému manželovi po jeho odvolání z funkce a protizákonnému nařízení překážky ve výkonu povolání jiné adekvátní místo v rámci MZV ČR, zahájím v úterý před pracovnou pana ministra protestní hladovku. Dle mého nejhlubšího přesvědčení se totiž jedná o formu nejsprostší politické perzekuce. Prosím média, aby o tomto mém rozhodnutí informovala veřejnost.


Alena Borůvková: Sednu si před vchod ministrovy kanceláře s transparentem: TENTO MINISTR PROPOUŠTÍ LIDI ZE ZAMĚSTNÁNÍ PRO JEJICH POLITICKÉ PŘESVĚDČENÍ. Mgr. Borůvka se ničím neprovinil. V několika světových jazycích. A chci vidět ty zahraniční návštěvy a naši ochrannou službu:-)


Alena Borůvková: Jestli mě odtamtud budou chtít dostat, budou muset použít fyzického násilí.


Alena Borůvková: A já to vážně udělám. To není vtip.


Alena Borůvková: A za ostudu může Kníže poděkovat svým našeptávačům. Soudružce Weissové, soudruhu Schneiderovi, soudruhu Kudělovi a v neposlední řadě soudruhu Plíškovi. Zároveň budou informovány i příslušná velvyslanectví.


Alena Borůvková: Už toho mám vážně dost.


Michal Jakšík: Aleno, rozumím tomu, že Vás tato situace štve, nicméně kdyby tu měli stávkovat a upalovat se všichni, kteří byli nespravedlivě propuštěni, moc lidí tu naživu nezůstane... Vždyť MZV není jediný potencionální zaměstnavatel vašeho muže, ne? A změna je život, neznám nikoho, kdo by v jednom zaměstnání vydržel celý život...


Eva Ševčíková: Ali, to snad né. Pochodeň né. Máš syna!!!


Alena Borůvková: To se zapálením jsem samozřejmě nemyslela vážně. Nicméně peacefull sitting se konat bude.


Michal Jakšík: ještě jedna taková mužská otázka - Váš manžel o vašich aktivitách ví? Mně by asi vadilo, kdyby za mě u mého nadřízeného bojovala moje manželka, připadal bych si neschopně... Neberte to nijak osobně, spíš jsem si to vztáhl na sebe...


Alena Borůvková: Já nebojuji za manžela, Vy jste to asi nepochopil. Pokud poletí můj muž, já poletím také. A rodina bude zlikvidována. Důvod? Nula. Nic. Jen partajní nenávist já bojuji za princip a ZA RODINU!!!!!!


Alena Borůvková Michal: Já bojuji tímto za budoucnost mého syna.


Michal Jakšík: A nebylo by vám oboum líp někde v soukromém sektoru, kde se nehraje na politickou příslušnost, ale na odbornost? Na MZV jste byli přijati na základě svého členství v ČSSD?


Alena Borůvková: Michal: Na MTV ČR jsme rozhodně nebyli přijati z důvodu členství v ČSSD. Manžel je tam 25 let a já patnáct. Do ČSSD jsme vstoupili v roce 2002.


Alena Borůvková: A až nyní nastává genocida.


Alena Borůvková: A ješte Michal. V neposlední řadě bojuji za princip. Princip toho, že nikdo nesmí být šikanován za své členství v jakékoliv demokratické straně.


Michal Jakšík: V tomto s Vámi souhlasím.


Alena Borůvková: A o tom to ale je.


Zdeněk Hájek: Kdybych bydlel v Praze, tak se připojím, někdo tomu musí učinit přítrž.


Darius Nosreti: Myslím, že by si pan Schwarzeberg měl více vážit zkušených úředníků a naopak méně důvěřovat pomluvám. Obávám se, že proti této nebezpečné zbrani dalekého dosahu má nedostatečnou imunitu a měl by požádat NATO a USA o nějakou podporu v tomto ohledu.


Alena Borůvková: Pan ministr by hlavně neměl se svým týmem patolízalů zavádět na MZV 50. léta naopak.


Alena Borůvková: Manžel tu neustále opakuje jednu jedinou větu: "Teda, kdo mu tohle nalil (rozuměj - ministrovi) do hlavy..."


Darius Nosreti: Musíme si uvědomit, že v pozadí české politiky existují silné mafie, které mají profesionály na likvidaci kohokoliv. Je třeba zatepla navštívit pana ministra a požádat jej ne o zdůvodnění to je v tuto chvíli druhořadé, ale o analýzu vzniku těchto pomluv, které na takové úrovni ohrožují bezpečnost státu.

Samozřejmě, že kdyby tyto pomluvy přinejmenším (bezduše) nepřejímaly tajné služby, tak by se o ně pan ministr tak neopíral. Takže stále máme na talíři (v nejlepším případě) chaos a amatérismus v tajných službách. Osobně pana Borůvku považuji za klasika, za takového Karla Čapka naší diplomacie a velmi se budu zajímat o to, jak kauza dopadne.


Alena Borůvková: Politický rozměr kauzy Karel Borůvka: Na MZV ČR je ředitelem jednoho z IT odborů v bývalé podřízenosti mého muže, Ing. Jakub Klouzal. Ten dlouhodobě tvrdí, a šíří informace, že přes IT na MZV byly za předchůdce manžela, Ing. Víta Lidinského financovány politické strany. Pro tato tvrzení zatím nebyly nalezeny důkazy, a nevím jakou větší iniciativu si pan ministr v tomto směru představoval, že vyvine můj muž.

 

Posuzování nejrůznějších smluv IT bylo několikastupňové, byl nasazen i vnější audit a vše bylo předáno inspekci MZV.Ta některé vybrané kauzy předala orgánům činným v trestním řízení. TENTO KLASICKÝ POSTUP NELZE OBEJÍT ČI DĚLAT JINAK.

VRCHNÍ ŘEDITEL SEKCE NEMUŽE BÝT VYŠETŘOVATELEM. Manžel udělal za dobu svého působení poctivě vše, podtrhuji vše, co k objasnění nejrůznějších možných trestně-právních věcí mohl.

Nevíme, kde se objevila v hlavě pana ministra myšlenka, že manžel něco zanedbal a kdo mu jí tam nasadil a s jakým záměrem

Ministr byl před loňským nástupem do úřadu upozorněn na složité kauzy v oblasti IT na MZV, které se začaly šetřit již za ministra Kohouta. Ministr Schwarzenberg zcela jednoznačně podpořil další šetření v této oblasti. Jenom pro úplnost uvádím, že předchůdce mého manžela Lidinský, který byl šéfem Sekce IT za předchozího působení ministra Schwarzenberga.

čili pan Lidinský, který působil ve funkci za prvního působení ministra Schwarzenberga, byl odvolán na hodinu ministrem Kohoutem na podzim 2009.


Alena Borůvková: Tak teď doufám, že snad již neexistují pochybnosti o ničem.


Alena Borůvková: Mého manžela zničit nenechám, i kdybych měla zahájit onu protestní hladovku.


Alena Borůvková: Očekávám, že ministr Schwarzenberg důkladně přehodnotí své rozhodnutí po zveřejnění pravé podstaty problému.


Alena Borůvková: A taky doufám, že mě v nejbližší době nezajede auto.


Zdeněk Hájek: Vévoda krumlovský a kníže Schwarzenberg je pako a hraje si na demokrata


Alena Borůvková: V této souvislosti snad nikoho nepřekvapí, že mám již delší dobu obrovský strach o rodinu a vleklé zdravotní potíže.


Zdeněk Hájek: Doplňuji "zdegenerovaný" vévoda krumlovský a kníže Schwarzenberg, dědic a následovník pánů z Rožumberka je ostuda naší politické zcény. Páni z Růže byli frajeří, kam on se na ně hrabe. Když promluví je to hrůza, příbuzenské sňatky se na něm podepsaly.


Alena Borůvková: Když jsem sem jednou napsala, že jsem měla k večeři u přátel lanýže a fromage blanc, psala o tom i Mladá fronta. Když se tu snažím upozornit na fakt, jakým podlým způsobem je jednáno ze strany vedení MZV ČR s mým mužem, všechna média mlčí. Inu, objektivní, jako vždy.
 

Jiří George Pouzar: Pan Ovčáček o tom ví...


Alena Borůvková: On něco napsal?


Jiří George Pouzar: To nevím, ale zeptal jsem se ho, jestli ví o tom, co se na MZV děje v souvislosti s K.B. a odepsal mi ,že je to pozoruhodná informace....


Jiří George Pouzar: "Jiří Ovčáček 21 duben v 17:00: ... Také zdravím a děkuji Vám za pozoruhodnou informaci. J.O."


Alena Borůvková: Pozoruhodné. Nevím, ale napište mu, když tak, že ho prosím ze staré známosti, jestli by to nemohl nějak literárně ztvárn it


Jiří George: Pouzar Zkusím to...


Alena Borůvková: Dík...svým způsobem to vlastně pozoruhodné je...jelikož manžel vystupoval vždy v souladu s pokyny svých nadřízených. Nikdy neslyšel jedinou výtku či vyjádření nespokojenosti. Ale někdo mu prostě dlouhodobě mydlil schody a soustavně podával ministrovi nepravdivé informace.


Alena Borůvková: Motiv mi také uniká.


Daniel Rovný: Aleno, před dvěma lety jsem přišel v souvislosti s tím jak jsem politicky zaměřen o zakázku (státní) v hodnotě asi 60 tisíc měsíčně. V čem myslíte že je to jiné. V ničem. Bohužel je to tak. Ve Vašem případě je to ještě o tom, že nadřízený (ministr) si může vybrat podřízené na základě čehokoliv, ale hlavně důvěry k nim. Nikdy neprokážete, že za tím je nějaká politika.


Alena Borůvková: Ale jelikož o záměru, odvolat mého muže, byl dřív informován pan Hamáček než manžel, bude motiv asi nepochybně politický.


Jiří George Pouzar: A to ani nemá tušení kdo mu ty schody mydlil?... Většinou to všichni budou vědět, jen ten, koho se to týká ne...jako s nevěrou


Daniel Rovný: Aleno, toto by se muselo prokázat u soudu a důkaz že to věděl Hamáček, je o ničem, že?


Alena Borůvková Daniel: Takto zatím bylo postupováno se všemi sociálními demokraty a lidmi které jmenoval Jan Kohout. Nezůstal tam jediný socan


Alena Borůvková: Mám několik dalších důkazů, ale o nich nemohu veřejně mluvit.


Jiří George Pouzar: A co kdyby se tedy na to zeptal knížete rovnou pan Kohout?


Daniel Rovný: Aleno, já Vám věřím. Pokud bych ale byl já ministr, věřte mi, že bych podobně podřezal podřízené od Karla Knžete z TOP 09. Zahraniční politika státu má být kontinuální, ale člověk na odboru IT jí nedělá že....


Alena Borůvková: Pana Kohouta se zbavili stejně a kníže s panem Kohoutem nemluví.


Jiří George Pouzar: Tak to je teda svinstvo...


Alena Borůvková: Jiří, to je. Danieli, ano, měl právo, ho vyměnit, ale neměl právo, udělit mu překážku ve výkonu povolání.


Alena Borůvková: To je bezdůvodná šikana.


Jiří George Pouzar: Moc se teda jako šlechtic nechová... Spíš jako ten hajnej...


Martin Sejček Vrzal: Ono to možná také bude tím, že lanýže ochutná málokdo, zatímco výpověď dostávají stovky lidí denně.. A nemyslím, že by to považovali za spravedlivé..


Alena Borůvková Martine: Vy mu to snad přejete?


Daniel Rovný: Aleno pokud mu dle Vašeho úsudku neměl udělit překážku ve výkonu povolání tak od toho tu máme v "demokracii"nezávislé soudy, případně pokud to prohrajete ještě soud ve Štrasburku..... hladovky, demonstrace to je o ničem. Soud....


Alena Borůvková: Uvidíme, snad mu ještě dojde, že přestřelil


Daniel Rovný: Dle informací z chodeb ZAMINI mu to zcela určitě nedojde....


Jiří George Pouzar: Muselo by se mu o tom jedině zdát...


Martin Sejček Vrzal: Samozřejmě, že nepřeji! Jen to z mého pohledu není tak výjimečné.. V mém okolí není nic výjimečného přijít o práci ze dne na den, někdy se třeba zaměstnavatel snažil ušetřit na odstupném tak, že je donutil podepsat dohodu, jinak budou obviněni z krádeže.. Myslím, že váš manžel nebude hledat práci dlouho, i když to asi nebude tak prestižní postavení.. Ale to je prostě život..


Daniel Rovný: Vojtěchu Rybáku, přemýšlej než něco vypustíš z úst. Pokud by jsi vše co jsi napsal měl prokázat ta k budeš sedět za křivé obvinění. Jaké máš prosím důkazy (připomínám že to že jsi něco četl na FB není důkaz)?


Daniel Rovný: Vojtěchu Rybáku, doporučuji mne zažalovat za Tykání. Na rozdíl od Vás mám jak na ZAMINI tak PSP ČR mnoho přátel. A nehodnoť Rypáku lidi co neznáš a taky nehodnoť normalizaci neb jsi za ní ještě nebyl na světe....


Daniel Rovný: Běž někam montovat vrata... sbohem


Daniel Rovný: A pozdravuj na Kubě a Venezuele tu demokracii....


Daniel Rovný: To je tvůj výron semene. O demokracii na Kubě a Venezuele. Můj ne, já tam byl několikráte v obou zemích....tak bych nekvákal takové zvratky jako ty výše....


Daniel Rovný: Neřekl bych... evidentně podle sebe soudíš druhé...


Petra Bradley: kdo je váš muž?


Alena Borůvková: Přátelé, rohodla jsem se utnout spekulace a vydám zásadní prohlášení. Které snad dokáže, že se jedná o politický podtext a socdem by se k problému měla nějak postavit. Sledujte můj nový status.


Alena Borůvková: Petro, můj muž je obyčejný úředník, který má teď odskákat něco, co nezavinil


Alena Borůvková: Tady se jedná o fakt, že se vykonstruoval případ a hotová konstrukce byla ministrovi nalita do hlavy. On jen opakuje dokolečka deset frází, které mu někdo připravil. Ani sám netuší, jak je to nebezpečné.
 

Alena Borůvková: Ten, kdo zplodil tuto obludnou konstrukci, by měl nést osobní odpovědnost za mystifikaci či manipulaci ministrem.


Darius Nosreti: "Každý člověk by měl mít možnost se rehabilitovat." Karel Schwarzenberg v rozhovoru (Zdroj: Britské listy) Ve skutečnosti pan nadlesní ani neumožnil panu Borůvkovi rozplést různé dezinformace.


Darius Nosreti: Jedná se v poslední době o manžela naší pilné FB-kamarádky Aleny Borůvkové, kterého po 25 letech vzorné služby vykopli z MZV jako toulavého ratlíka. Ale už dříve byly signály, že na MZV jde do tuhého.


Darius Nosreti: Zdá se, že se hodí jen Ti, co jsou ochotni lézt do zadku Američanům a NATO za každou cenu, lépe řečeno za dobrou cenu, tedy kariéristé, mafiáni a feťáci.


Darius Nosreti: Alena Borůvková ovšem následkem perzekuce její rodiny utrpěla šok a nakonec blokla své stránky na FB, takže jsou k dispozici jen informace do dnešního odpoledne.
Že se na MZV děje něco nenormálního, jsem začal tušit už po přečtení článku o mém někdejším spolužákovi z gymnázia Milanu Sedláčkovi.

http://www.novinky.cz/krimi/227593-ceskeho-velvyslance-v-thajsku-stiha-policie.html


Darius Nosreti: Milan byl jedním z malé hrstky lidí (včetně mé maličkosti), kteří naprosto jasně věděli, že do dvou let po pěrestrojke se to zlomí i u nás. A  po lidech s takovým politickým čichem, po lidech, kteří se nikdy nebáli říct svůj názor, po lidech, kteří jsou pevní ve svých postojích a nikdy neuhnuli, po lidech, co nikdy nikoho nepodrazili, si v Česku šlapeme, zatímco páprdům s měkkými hřbety dáváme vyznamenání a teplá místa doma za kamny. Milan byl, stejně jako jeho otec velkým filmovým fandou, o filmu a umění měl navíc rozsáhlé vědomosti, dobře se učil a na FAMU se nedostal, protože pro komunistické šmudly (Sequenc, Vávra, Vorlíček, Kachlík, Balík) neměl ten správný kádrový profil.

Mezitím jsem dostal informaci z nového zdroje, že i za kauzou  Milana Sedláčka pravděpodobně  „také stojí lidé z IT, s Kohoutem a později i s Karlem B.“ kterým odpůrce a jeho zamestnanci „překazili kšefty za několik set milionů Kč“. Zdá se, že i v jádru české diplomacie zuří nesmiřitelný boj mafií těžké váhy o peníze a posty a tím, kdo na to doplácí nejvíc, jsou slušní diplomaté, kteří se dostali mezi mlýnské kameny těchto třenic. Velký Schwarzi si při tom nevidí na špičku nosu, takže ho mafiáni dokáží opít rohlíkem a vodit na vařené nudli.


Alena Borůvková: O to právě jde. Nemohu říci proč, ale prosím, tohle už nedělejte. Moc Vás prosím. Obdrželi jsme vážné varování. Dočasně mizím z facebooku. Prosím, zkuste smazat všechny statusy o Karlovi. Důvody jsou vážné.

Darius Nosreti: Nevím, co nemám dělat, mj. i pro to, že celý Alenčin Blog i s mými podněty zmizel. Na rozdíl od Alenky se však nenechám tak rychle zastrašit jakkoliv důraznými varováními a budu „ v tom“ (?) pokračovat a snažit se dosáhnout toho, aby nám to pan nadlesní vysvětlil. Nám, celé veřejnosti, nám, řadovým občanům, mnohdy okradeným tímto mafiemi svázaným režimem o peníze, budoucnost, možnost seberealizace, zaměstnání, slušného bydlení a mnoho jiného. Alenko, nebojte se, veřejnost Váš spravedlivý boj podpoří!

(Archivováno v dubnu 2011; kauza vrcholila, tuším, v srpnu 2010)

Darius Nosreti

Poslední články autora

Darius Nosreti

Darius Nosreti

Píši o všem kromě hitparád populární hudby, nových aut a fotbalu. (Více témat viz u mne na Facebooku.)

Hledač pravdy, obdivovatel přírody, zajatec krásy a vzpružovatel pokleslé demokracie

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora