Daně z příjmu byly a jsou vybírány amorálně

pondělí 8. prosinec 2014 12:42

Otevřený dopis daňovému úřadu

Finančnímu úřadu Ostrava III

Źádám tímto o vrácení daní z příjmu za deset let, tedy od roku 2004 včetne až do roku 2013 včetně.

Odůvodnění: Na základě studia historických dokumentů, na základě posouzení aktuální situace podnikatelů a na základě posouzení svých možností musím označit výšku daní v ČR jako zločinnou, poškozující podnikatele a rovnost podnikání

1) V dobách extrémních finančních problémů vyhlásil král v Čechách mimořádnou daň - třicátý peníz z každého obchodu. V porovnání s tím je dnešní výška daní neodůvodněná a zločinná. Situace extrémní není a provoz státu lze zajistit levněji.

2) Vidíme dnes např. v Rusku i u nás, že tzv. úspěšnými podnikateli jsou převážně zloději a podvodníci. Vidíme například, že skoro všechny české lihovary byly nuceny prodávat i falešný alkohol a to zjevně z toho hlavního důvodu, že kdyby nepodváděly, nemohly by konkurovat a díky výšce daní by zkrachovaly. Z tohoto důvodu považuji dnešní výšku daní za neodůvodněnou, likvidační a zločinnou.

3) Vidím, že veškeré peníze, které by mi dávaly skutečnou možnost podnikat, tedy např. platit zaměstnance, investovat do firmy a nakupovat zboží si trvale bere stát a brání mi tak skutečně podnikat. Současně vidím, že podnikají převážně lidé, kteří si na začátku nakradli nebo si zajistili podvodně půčky nebo mají díky klientelismu zvláštní přístup k možnostem a strategickým informacím. Z tohoto důvodu považuji dnešní výšku daní za neodůvodněnou, likvidační a zločinnou.

Za posledních šest let v Česku zkrachovalo skoro 24 tisíc společností. Letos by jich podle analýzy mělo skončit více než 1300 a s podnikáním skončí i osm tisíc podnikatelů. Mezi nimi je jistě řada potřebných lidí i projektů - není škoda stále dokola vše znovu budovat? Nebylo by pro všechny výhodnější pomoci některým firmám problémy překonat - třeba tím, že jim vrátíme daně? Anebo podporovat ty nejlepší ještě dříve než nastanou problémy?

4) Současně vidím, že státní pokladna i peníze krajů a měst jsou na mnoho způsobů rozkrádány, tunelovány, takže vybrané daně neslouží svému účelu a mnohem lépe by byly využity podnikateli, kteří je musí platit.

Myslím, že dostatečné finance platím skrze jiné druhy daní (a nesmyslné poplatky - jako např. 450 Kč za kopii daňového přiznání), takže za uvedené období daň z příjmu žádám vrátit celou.

S pozdravem

 

Darius Nosreti

Související články


Poslední články autora

Darius Nosreti

Darius Nosreti

Píši o všem kromě hitparád populární hudby, nových aut a fotbalu. (Více témat viz u mne na Facebooku.)

Hledač pravdy, obdivovatel přírody, zajatec krásy a vzpružovatel pokleslé demokracie

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora