Naše oblečení a elektromagnetický smog

úterý 1. duben 2014 09:42

Zase jednou o něčem, o čem nic nevíme. (Z dopisu kamarádovi)

 

Řeknu Ti jeden důležitý detail životosprávy; možná Ti v této stresující době pomůže. Jde o to, jak si vytvořit zdravější mikroprostředí skrze své vlastní oblečení.

 

Jsou lidé, kteří jsou velmi vnímaví na syntetické vlákno. Nejspíš zejména tehdy, když elektrizuje, co je skoro vždy. Těm lidem bere většina ošacení velmi mnoho životní energie, nejspíš na mnoha úrovních. Neví se zatím, zda to funguje přímo, nebo zda "jen" statická elektřina dráždí jejich nervový systém a jejich následné potíže jsou "jen" následkem neurózy, jakési nervozity z toho jejich diskomfortního pocitu. Řekl bych, že pravda je někde mezi tím. 

 

Další věcí, co se neví, je, zda to škodí jen citlivým jedincům nebo to škodí všem a citliví jedinci to jen vnímají. Zase bych řekl ve stručnosti, že pravda je někde uprostřed.

 

Přiznám se, že já, když si dám sako nebo silonovou košili, nebo třeba i materiál, který tvoří ze 70% bavlna a ze 30% polyester, tak jsem "hotový". Dokonce mi citelně škodí i ponožky, pokud nejsou čistě bavlněné a dokonce i umělé papuče. Zajímavé je, že jde nejen o nepříjemné pocity, ale, že například i pot se začně ihned rozkládat nepříjemným způsobem.

 

Není to sugesce. Naopak - když se mi asijští obchodníci snaží namluvit, že mi prodali čistou bavlnu, tak to vůbec nezabírá a musím pak jejich "čistou bavlnu" rozdávat svým nepřátelům.

 

Někdy je tkanina v pořádku (např z hedvábí, bavlny nebo lnu), ale je sešita umělým vláknem - a je to zase "v háji". Jindy si dáš přes bavlněnou košili vlněný svetr - a ten elektrizuje ještě víc než umělé vlákno. Malé děti si občas stěžují, že je vlněné věci "koušou", při čemž většinou vlněné vlákno nemá šanci se přes košili na kůži dostat. Děti jsou prostě jen citlivější na statickou elekřinu. Netýrejme je něčím, proti čemu se nemohou bránit!

 

Vědecké výzkumy potvrdily dekoncentraci dětí u školních lavic s elektrizujícím syntetickým povrchem. A umělé oblečení může být i příčinou některých případů hyperaktivity, nervozity, ospalosti či deprese.

 

Italské polooficiální výzkumy potvrdily, že na povrchu těla existují místa vyvolávající rozličné specifické reakce při dráždění statickou elektřinou, reakce někdy zcela nečekané a nevysvětlitelné - od kopřivky po rozvoj paranormálních schopností či srdeční arytmie. Zdá se, že syntetická éra končí poměrně neslavně - po smutných zkušenostech se změkčovadly a škodlivými zplodinami z PVC přichází prozření k materiálům šířícím elektromagnetický a biorezonanční smog. Ale možná, že jednou budou vyvinuta vlákna s vodivým kovovým filmem, vloženým kovovým vláknem, uhlíková či silně stříbřená vlákna, která statickou elektřinu z umělých vláken odstraní.

 

Před "umělinou" varovali již dávno čeští léčitelé, aniž by své podezření příliš specifikovali. A tak je dobře možné, že statická elektřina je jen jednou z cest škodlivého působení umělých materiálů.  

Takže si uvědomuji, že například i různé tzv. zdravotní ponožky jsou většinou zdravotní jen relativně, jen v určitých souvislostech, resp. jen pro někoho - viz pár příkladů:

Bambusové ponožky bílé kotníčkové: 75% viskóza z bambusové buničiny, 22% polyamid, 3% elastan,

volné ponožky bílé (nejen pro diabetiky, s froté chodidlem): 84% bavlna, 8% elastan, 8% polyamid,

antibakteriální sportovní ponožky Nanosilver se stříbrným vláknem: 55% BIObavlna, 30% NanoPES, 15% elastan, atd.

Pro mne jsou opravdu zdravé jen čistě bavlněné ponožky a zřejmě tomu tak bude i u mnoha dalších osob. Ty však v poslední době (prý kvůli nějakému dalšímu stupidnímu předpisu EU) začaly mizet z obchodů, takže si je asi budu muset kupovat přes Internet.

http://www.ponozky.cz/100-Bavlnene-ponozky.html,kat,26

Vlastně bych to měl doplnit i o varování léčitelů (již z dob reálného socialismu) před některými barvivy. Zjevně jde o barviva s benzenovým jádrem, možná někdy i s přítomností arzénu či chrómu - jde údajně zejména o některá zelená barviva na vojenské košile (možná dnes již nepoužívaná) a hnědá barviva na "silonové" bundy. Zde patrně rovněž (kromě známých toxických účinků arzénu a chrómu) hlavní a oficiální vědou přijímané vysvětlení nemáme; alternativní věda hovoří o rušivém vlivu v procese biologické morfické rezonance (co by se mohlo týkat i předmětných syntetických vláken). Je třeba pro úplnost dodat, že léčitelé varovali i před možným vznikem vážných onemocnění následkem nošení umělých materiálů a některých "primárně i sekundárně škodlivých" barviv.

Takže ideálem jsou džíny a bílé bavlněné tričko, co pravda není ideální oděv do úřadu či volební kampaně.

Takže si aspoň hlídej, kolik hodin denně musíš chodit v umělině. 

(Úryvek.)

 

  

Darius Nosreti

Poslední články autora

Darius Nosreti

Darius Nosreti

Píši o všem kromě hitparád populární hudby, nových aut a fotbalu. (Více témat viz u mne na Facebooku.)

Hledač pravdy, obdivovatel přírody, zajatec krásy a vzpružovatel pokleslé demokracie

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora