Prevence rakoviny prsu

pátek 24. květen 2013 09:17

 Souhrn doporučených publikovaných informací

 

Ať již jste, nebo nejste ženou s vrozenou dispozicí ke vzniku rakoviny prsu (a nechcete přistoupit k preventivnímu odstranění prsů), můžete výrazně snížit pravděpodobnost výskytu rakoviny ve svém organizmu vhodnou životosprávou, např. dietou a suplemetací ochranných živin. Konkrétní scénáře prevence sestavené z následujících rad a suplementů je lépe sestavit s ošetřujícím lékařem nebo zkušeným léčitelem. Vhodná prevence může i zvýšenou pravděpodobnost výskytu onemocnění snížit o 80 až 95 procent. Vedle prevence vzniku onemocnění je důležitá i prevence pozdního stádia onemocnění - tedy samovyšetření, chodit na skríning každý rok a v případě podezření. ("Síť mamacenter, skríning a péče o pacientky s karcinomem prsu jsou u nás velmi dobré. Je ale potřeba přijít včas. Střídat ultrazvuk a mamograf." Zuzka; z besedy) 

* BRCA1 lze potlačit například pojídáním syrové křížaté zeleniny obsahující indol-3-karbinol (I3C), což je velmi účinný antikarcinogen, který postup rakoviny prsu zastavuje. Křížaté neboli brukvovité rostliny - z hlediska prevence rakoviny má největší význam brokolice a kapusta (i růžičková), z kedluben spíš listy.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Brukvovit%C3%A9
http://cs.wikipedia.org/wiki/Brukev

* Vitaminu D zastaví čtyři z pěti případů rakoviny všech typů, včetně rakoviny prsu.

* Omega-3-mastné kyseliny snižují pravděpodobnost vzniku rakoviny prsu. Tyto živiny obsahují především tučné ryby (losos, tuňák, makrela, ale jsou osaženy i v kaprovi nebo olejovkách). Doporučuje se jídlo s těmito rybami 2x týdně.

* Nedostatek vitamínů a živin zvyšuje pravděpodobnost rakoviny stejně jako jejich nekontrolovaný, přehnaný, jednostranný příjem. Suplementace živin je věda i umění, nestyďme se se občas poradit s odborníkem. Příklad č. 1: pokud kouříme a žijeme ve špatném životním prostředí, tak nám přehnaná suplementace např. vitamínů B-komplexu nebo betakarotenu může víc uškodit jak pomoci. Příklad č. 2: Vitamín C doplňovaný společně s jinými antioxidanty (ovoce, zelenina, lykopen, jiné vitamíny) je účinnější než vitamín C užívaný samostatně. Příklad č. 3: Ani pokud v naší potravě převládá čerstvé ovoce a zelenina, neznamená to, že máme zajištěn dostatek všech potřebných živin a že nepotřebujeme suplementaci.

* Vakcinace proti virům vyvolávajícím rakovinu (např. herpetické viry; proti rakovině prsu ale běžné očkování většinou v prevenci nepomáhá; Cayce uvádí postup, který pomocí očkování některé typy rakoviny léčí)

* Virová hygiena: Vyhýbáme se rizikovým sexuálním praktikám - např. papilomatický virus se šíří snadno při felaci; v chřipkovém období se vyhýbáme kinu, divadlu, MHD či nákupu v supermarketu); po příchodu domů si umyjeme mýdlem ruce i předměty, které mohly přijít do styku s nemocným; chřipku doléčujeme a neběháme s ní mezi lidmi. (Virová hygiena je ale prevencí spíš některých jiných druhů rakoviny než rakoviny prsu.)

* Prevence rakoviny prsu, vaječníku, dělohy (ale i některých dalších typů) - omezení kravského mléka a mléčných výrobků (zejména tučných, jako např. másla a sýrů; zvlášť důležité u většiny alergiků)

* Prevence rakoviny prsu, vaječníku, dělohy - denně jeden šálek čaje ze směsi kontryhelu a hluchavky. Po špetkách dáme do horké vody a necháme 10 minut luhovat

* Ne více alkoholu než než 2x denně malé pivo nebo 2 dl vína nebo 2 cl páleny (Alkohol zvyšuje difuzi nežádoucích látek do tkáně prsu a snižuje také odolnost střev, jícnu, hltanu, žaludku a slinivky vůči rakovině.) Kvalitní slivovice je léčivá již v dávce kávové lžičky, takže pít ji po litrech skutečně není nutné.

* Prevence rakoviny obecně – čaj ze směsi (příklad): Květ měsíčku, list šalvěje, nať zeměžluče, květ topolovky (nebo jiného slezu), kořen slezu, kořen petržele, dubová kůra (nebo větvičky), květ bezu (u alergiků vynechat).

* Breussova směsná zeleninová šťáva

* Zelený čaj

* Zelené šťávy (rozmixujeme s trochou vody – mladá pšeničná nebo ovesná tráva, vojtěška aj.)

* Jednou týdně celodenní půst (pít neslazené čaje)

http://www.cas-na-caj.cz/zeleny-caj-vyznamny-bojovnik-proti-rakovine

* Vitamín C – 1 – 3x denně 100 mg (nejlépe v kombinaci se šťávou rajskou nebo malinovou nebo ostružinovou nebo bezinkovou nebo z černého rybízu nebo Breussovou nebo z červené řepy). Někteří odborníci doporučují konzumovat vitamín C denně, někteří tvrdí, že je také nositelem určitého extenzivního faktoru a může chutnat i rakovině, takže by měl být užíván jen každý druhý den nebo každý druhý týden. Osobně se domnívám, že rizikovější je při každodenním užívání B-komplex a betakaroten v čisté podobě, a to zejména u kuřáků.

* Lykopen (nejlépe s vitamínem C)

* Pravidelně pijte červené víno nebo konzumujte přípravek Vinum nebo borůvky v libovolné podobě

* Denně užívejte 75 až 100 mg acylpyrinu, nejlépe s ochranným obalem (pro ochranu žaludka): Aspirin protect 100. (Při nachlazení, horečce, revmatických bolestech apod. samořejmě můžeme zvýšit až na 500 mg). Bolesti žaludku mohou být přiznakem, že již acylpyrin užíváme dlouho a začal poškozovat žaludek, je třeba se poradit s lékařem, zda tuto formu prevence na nějaký čas nepřerušit.

* Jód (3x do roka 30 tablet)

* Dostatek pohybu (ale ne do velké únavy nebo bolesti; vyvarovat se tvrdých úderů; modřiny přeléčit obkladem ze strouhané cibule)

* Jablka a hroznové víno jsou zdravé, ale ne denně, obsahují mj. neznámy faktor extenzivní (jang)povahy. Pokud možno také jíme nestříkaná. (Jedním z největších zdrojů chemikálií z postřiků jsou krásné masité papriky a jablka z dovozu. Postřiky jsou zdrojem volných radikálů a často také dalšího jang-faktoru, podporujícího vznik a růst nádorů.) Dlouho uskladněná jablka a hrozny mohou být také zaplísněné a ztrácejí bioenergii.

* Dáváme přednost bio-potravinám a potravinám z vlastní zahrádky (pokud stříkáme a hnojíme minimálně; doplňovat půdě můžeme bez rizika většinou např. horčík, vápník, jód, zinek, měď, železo, bor, fosfor aj. )

* Varujeme se plesnivých potravin – nekonzumujeme potraviny prošlé (pomnožení plísní nemusí být hned vidět), částečně zkažené, špatně očištěné, se změněnou chutí nebo vůní. Ovoce a zeleninu se snažíme jíst co nejčerstvější, nejlépe právě sklizené. Často je lépe koupit produkty zmražené, sušené nebo konzervované než dlouho skladované. Jahodu i jablko před použitím překrojíme a přivoníme k nim – plíseň se může skrývat uvnitř. Pokud nemají typickou vůni, jsou již zřejmě napadené.

* Jednou ročně (nejlépe v listopadu) si pročistíme ledviny ledvinovým čajem. Doporučuji např. Betulan (už se neprodává, je třeba si ho namíchat) nebo čaje firmy Leros.

http://www.darius.cz/archeus/B_C_betulan.html

* Neponocujeme a nespavost léčíme. Člověk by měl jít spát mezi 20. a 22. hodinou a vstávat mezi 6. a 7. hodinou. Pokud je starší člověk během spánku hodinu až dvě vzhůru, není třeba to vždy chápat jako zdravotní problém.

* Vyvarujeme se stresu, nerozčilujeme se, nepřepínáme síly. Také nadměrná fyzická zátěž může škodit - necvičíme do přílišné únavy nebo bolesti. (Děkuji besedníkům za doplnění ;-))

* Denně koupel nohou 10 až 15 minut

* Když se koupeme ve vaně, přidáme odvar z bylinek (např. dubové větvičky, vyprané borové a smrkové jehličí, šalvěj, horské seno, meduňka, kůra z citrusových plodů, řebříček, heřmánek, máta, vratič)

* Žijte ve zdravém životním prostředí – s čistým vzduchem, čistou vodou, čistou půdou a bez hluku

* Nekouříme; kouření zásobí tělo volnými radikály a snižuje hladinu antioxidantů.

* Jednou ročně si necháme napravit páteř a udržujeme ji v kondici cvičením

* Terapie na posílení/modulaci imunity; viz např.:

http://nosreti.bigbloger.lidovky.cz/c/337031/Jak-posilit-imunitu.html

Zdroje:

http://www.jehlicky.cz/rakovina/leceni-rakoviny.html

http://www.ahaonline.cz/clanek/musite-vedet/86690/hvezda-mezi-onkology-radi-10-1-tip-na-dlouhovekost.html

Darius Nosreti

Související články


Poslední články autora

Darius Nosreti

Darius Nosreti

Píši o všem kromě hitparád populární hudby, nových aut a fotbalu. (Více témat viz u mne na Facebooku.)

Hledač pravdy, obdivovatel přírody, zajatec krásy a vzpružovatel pokleslé demokracie

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora