Neslavný odchod

neděle 5. květen 2013 09:09

Afghánistán, Irák, Sýrie - problémy, neúspěchy a blížící se katastrofa.

Tak už táhneme z Afghánistánu domů, aniž bychom tam něco změnili k lepšímu. Jinými slovy, miliardy vyhozené na tuto vojenskou misi, tisíce mrtvých, statisíce navzájem znepřátelených Afghánců a spousta práce - to vše bylo na kočku, protože Taliban s islámisty byl, je a bude v převaze. Kdbybychom nechali místní obyvatele, aby si svoje věci vyřešili sami, tak byl výsledek stejný, akorát mrtvých by bylo nejspíš méně, jako i zničené vojenské techniky, budov atd. a muslimové by nebyli zase krok blíž k přesvědčení, že je chce Západ zničit. (Některé, jako např. bratry Carnajevovy se nám už přesvědčit podařilo!)

A teď máme navíc problém, jak ochránit naše afghánské spolupracovníky, kterým bude za chvíli hrozit pronásledování za "zradu".

Inteligentní lidé, jako např. Jan Keller, to říkali, před následky včas varovali a sbírali proti tažení tisíce podpisů už na začátku Irácké kampaně. Marně. Navíc jsme se v Iráku nepoučili a pokračovali jsme volným pádem v Afghánistánu a jinde. Ach, jo! Kdy už konečně tu nebudou vládnout hlupáci nebo aspoň hlupáci hluší!
Anebo že by byla naše účast v těchto taženích výsledkem nefunkčnosti systému našich politických stran nebo nedejbože samotného NATO? Možná bychom s tím měli něco dělat! 

A zároveň už vězíme až po uši v dalším - syrském průšvihu. Naši spojenci v NATO uvažují, až se potí, zda tam dodávat zbraně nebo ne. Přitom je stále jasnější, že i syrská válka patří k těm, které se nevyhrávají. V Sýrii padlo již 70 tisíc lidí a země bude brzy v troskách. A všichni se v koutku duše bojí, co udělá starý potkan zahnaný do kouta. A on to udělá.

Jsem rád, že i další pozorovatelé nezávisle potvrdili mou teorii (hraničící s jistotou), že dodávky zbraní povstalcům povedou jen k prodloužení a prohloubení války, jako i k odpovídající devastaci Sýrie připadně zavlečení dalších zemí a území do konfliktu a jejich stále širší a silnější devastaci až do "vítězného" použití ZHN (kdo neměl brannou výchovu: zbraní hromadného ničení): http://blisty.cz/art/68340.html

Mimochodem: Občanská válka Iráku již začala a podle pozorovatelů bude dokonce prý ještě horší než v Sýrii. (A to ještě nevíme, čeho všeho budeme ještě v Sýrii svedky!)

Darius Nosreti

Související články


Poslední články autora

Darius Nosreti

Darius Nosreti

Píši o všem kromě hitparád populární hudby, nových aut a fotbalu. (Více témat viz u mne na Facebooku.)

Hledač pravdy, obdivovatel přírody, zajatec krásy a vzpružovatel pokleslé demokracie

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora