Moje zkušenosti s nanotechnologií

pondělí 18. březen 2013 07:15

 Nejprve jsem vyzkoušel ponožky s nanostříbrem

Protože se zajímám jak o výzkum nanotechnologií, tak o progresivní textilní materiály ve vztahu k lidskému zdraví, objednal jsem si ponožky od firmy Nanosilver

http://www.nanosilver.cz/Ponozky/

při první příležitosti přes internet a sám jsem si tak naordinoval roli pokusného králíka. Ponožky představují unikátní funkční spojení materiálu nanosilver a Coolmax, mají nesvíravý lem, dobře odvádějí pot a chrání nohu i při vyšší námaze např. před vznikem puchýřů a otlaků. Lze tedy souhlasit s výrobcem, že ponožky jsou vhodné i pro sportovce. Jde o velmi kvalitní, teplé ponožky, které navíc, díky nanostříbru, pomáhají předcházet zápachu nohou a vzniku bakteriální a houbové infekce. V jedné věci mne však tento typ výrobku (ne výrobce!) zklamal. Mylně jsem se domníval, že přítomnost stříbra bude anulovat elektrostatické pole, které vzniká na textiliích s obsahem ovčí vlny a umělých vláken. Pro výraznější vliv v tomto smyslu by však musela být vrstva stříbra souvislejší, případně by textil musel obsahovat jiné (např. uhlíkové?) vodivé vlákno. Vliv elektrostatického pole na lidské tělo není vyčerpávajícím způsobem vědecky analyzován, ale je zřejmé, že toto pole organizmus (přinejmenším senzitivních a neurotických jedinců) stresuje, s celou škálou možných důsledků – od pomnožení bakterií (tedy účinku protikladného vlivu nanostříbra) po vznik nevolnosti, pocení a únavy, snížení koncentrace pozornosti či bolest hlavy. Také samotný fakt, že jde o ponožky poměrně teplé, souvisí s tím, že výrobek udržuje na noze vyšší vlhkost, která může citlivé jedince rovněž stresovat. Použité materiály však pomáhají nohu ochlazovt a odvádět pot, takže ponožky budou vždy lepší než stejně vypadající výrobky ze směsných materiálů bez aplikace uvedených nových technologií. V některých ohledech ale, zejména pro citlivé jedince, obyčejnou tenkou čistě bavlněnou ponožku nepřekonají.

Vedle ponožek lze získat na trhu i antibakteriální prádlo s nanostříbrem a tzv. funkční trička.

Stříbro představuje pro člověka potřebný ultramikroelement, takže jeho případné pronikání do organizmu není na škodu a může být i prospěšné. To se však týká spíš dalších výrobků.

Na předváděcí akci Nové technologie v areálu ostravské firmy Libros jsem dostal na vyzkoušení přípravky firmy Nanotrade www.nanotrade.cz, Nanosilver www.nanosilver.cz a Nanoaditiva www.nanoaditiva.cz

Zajímaly mne především výrobky pro humánní a veterinární použití. Získal jsem dva spreje s nanostříbrem a sadu hygienických osvěžujících ubrousků, rovněž s nanostříbrem. Spreje a ubrousky účinkují přesně tak, jak výrobce inzeruje – ničí mikroorganizmy, a to jak na obuvi, ponožkách, prádle apod., tak na povrchu lidského těla, takže, i když to výrobce výslovně neuvádí, je možné je použít i pro doplňkovou či hlavní léčbu některých problémů – zejména povrchových bakteriálních infekcí. Na stránkách výrobce jsem zjistil, že nabízí nejen produkty s nanostříbrem, ale i s nanozlatem (Intenzivní regenerační krém), které, zejména alternativní medicína chápe jako zdroj dalšího potřebného ultramikroelementu – zlata. http://www.nanosilver.cz/Nanoprodukty/

Alternativní medicína se s tou oficiální shodují v tom, že příjem zlata a stříbra přes kůži (transdermálně) je velmi vhodný a mj. omezuje možné toxické působení těchto kovů.

Různé krémy a gely se stříbrem můžeme získat i v lékárně nebo přes internet od uvedených nebo jiných výrobců:

http://www.konopnyshop.cz/e-shop/zdravi-a-krasa-z-konopi/550-osetrujici-gel-se-stribrem-soin-royal-.html

http://www.prozdravi.cz/arthrocann-gel-z-konopi-s-koloidnim-stribrem-na-klouby-svaly-slachy-75-ml.html

http://www.nakupnicentrum.cz/zdravi/balcann-dubova-kura-gel-z-konopi-s-koloidnim-stribrem-75-ml.html

 Transdermálně aplikované zlato a stříbro působí jako doplňkový léčebný prostředek i vnitřně – tedy např. u různých revmatických potíží, zánětů kloubů, šlach apod.

Technologií zítřka jsou i palivová nanoaditiva, která uživatelům a jejich vozům přináší celou řadu výhod, včetně těch ekonomických:

  • Snížení spotřeby nafty o 5 - 12 % dodávkou molekul kyslíku

  • Zlepšení spalování a snížení emisí CO2 a nespálených uhlovodíků a pevných částic (snižuje emise až o 14%)

  • Čištění spalovací komory a vstřikovacích trysek, vypalování usazenin

  • Pouze 500 ml balení na 2.000 l nafty

  • Možnost celoročního použití

  • Bez negativního vlivu na motor a životní prostředí

  • Zlepšení výkonu motoru v atypických podmínkách (např. ve vysoké nadmořské výšce)

 Výrobek byl testován na Rallye DAKAR 2012

Více viz: http://www.nanosilver.cz/Tema/Nanotechnologie-v-mediich/Nanotechnologie-v-pohonnych-hmotach

 Je třeba zdůraznit, že zejména pravidelné používání aditiva přináší uspokojivé výsledky, takže nejjednodušší je jeho přidávání do nafty před vlastním "načepováním" do vozidla, případně do nádrže čerpací stanice. A to je prodnes ze světa nanotechnologií vše.

Darius Nosreti

Související články


Poslední články autora

Darius Nosreti

Darius Nosreti

Píši o všem kromě hitparád populární hudby, nových aut a fotbalu. (Více témat viz u mne na Facebooku.)

Hledač pravdy, obdivovatel přírody, zajatec krásy a vzpružovatel pokleslé demokracie

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora