Žena - úhlavní nepřítel své pleti

úterý 9. říjen 2012 11:58

N. N.

55 největších hříchů

1) Chodí na sluníčko i v nejkritičtější dobu (mezi 11. a 15. hodinou). Nevyhýbá se slunci a soláriím jako čert kříže. Člověku pro zdraví stačí sluníčka 4 minuty zepředu a 4 minuty zezadu na hrudní koš. Vitamín D si koupíme v kapslích.
2) Chodí na sluníčko bez faktoru. (Existují dnes přípravky, kterými se stačí natřít ráno a člověk již na to nemusí celý den myslet.)
3) Kouří (elektronická cigareta nevadí)
4) Ponocuje - nespí (Zalehnout je třeba alespoň již v 22 hodin, vstát nejdříve v 5 hodin. Ideální spánek: Od 20 do 7 hodin)
5) Líčí si oči a natírá se krémy i přes zánět spojivek
6) Jí častěji grilované, smažené a pečené maso (přepálené tuky, AGEs, volné radikály), pražené a pečené produkty z mouky (chléb, opečený chléb - krutónky, zásmažka...) Vařená ovesná či krupičná kaše je lepší než pečený chléb nebo houska.
7) Má nedostatek pohybu
8) Nedoplňuje si vnitřně chybějící živiny (pleť je vděčná např. za esenciální aminokyseliny, vitamíny C, A, D, přírodní E, B-komplex, B-12, koenzym Q-10, lykopen a další flavonoidy, želatinu (kolagen), mořské řasy, občas i slaninu, rajčata, hlávkový salát, sójové boby, ananas, křemík, zinek, měď, mangan, hořčík, jód, kyselinu listovou, vlákninu, některé adaptogeny maralí kořen aj. Občas si dáme ovocné a zeleninové kokteily pro krásu a zdraví). Nedostatek zinku způsobuje sklon k podráždění a načervenalým flekům, nedostatek železa matný, našedlý tón, nedostatek antioxidantů nepřirozený nahnědlý ("předinfarktový") tón, nedostatek jódu hormonální nerovnováhu. Kolagen (želatina) pleť udržuje zdravou, vyživuje ji a omlazuje (http://www.lekynainternetu.cz/p/colafit-duo/). Živiny je třeba dopňovat zejména při stresu, zátěži psychické či fyzické, při nadměrném pití alkoholických nápojů, při nadměrné konzumaci chemických léků, při nedostatečně pestré a kvalitní výživě, v těchotenství, při kojení, během nemoci a po nemoci atd.
9) Nepoužívá kvalitní hydratační a výživné krémy (dobrý je např. obsah koenzymu Q-1O). 
10) Má nedostatečný pitný režim - nápoje do sebe nelijeme ve velkém množství - raději se častěji přes den napijeme. Každý doušek bychom měli před polknutím poválet v ústech a promíchat se slinami a "nabít jej svou energií". 
11) Nedolečuje nemoci, přechází je
12) Neregeneruje síly, neodpočívá, přepíná se (Co takhle masáž od sympatického maséra?)
13) Zanedbává sex, mazlení, masáže a haptickou komunikaci (komunikace dotykem).
14) Nemyslí pozitivně, neraduje se ze života, nesměje se, nebaví se; rozčiluje se, stěžuje si, trápí se, pomlouvá...
15) Nepečuje o své orgány (ledviny, játra, slinivka, žlučník, cévy ...), nepije čistící čaje, nedělá si očistné kůry.
16) Nechrání pleť před suchem, mrazem, horkem, vařící vodou, saponáty (pereme, umýváme nádobí a podlahu v rukavicích; v mrazech chráníme pleť mastí)
17) Koupe se jen v čisté vodě (do vody je dobré přidat sůl - nejlépe na dosažení fyziologického roztoku; lžičku bramborového škrobu; zápar z bylin - řebříček, vratič, heřmánek, máta, meduňka, šalvěj, lípa, levandule, bazalka, přeslička, dubové, březové, vrbové větvičky, horské seno, zelená nať ovsa, pšenice, vojtěšky, jehličí borovice, smrku, douglasky aj.; vonné bylinné a jiné koupelové olejíčky. Mořskou vodu získáme rozpuštěním Darkovské soli, mořské soli nebo přidáním mletých chaluh.) 
18) Přehání to s léky, je alkoholičkou nebo osobou závislou na drogách.
19) Pije denně víc než 2 jednotky alkoholu (2 piva, 2x 2 dl vína, 2 x 20 - 30 ml tvrdého alkoholu apod.). Některé studie ovšem doporučují pro zachování krásy (z více důvodů) zcela alkohol vyloučit.
20) Nezajímá se o přírodní medicínu a zdravou životosprávu.
21) Nezbavuje se staré vrstvy pleti (koupání, oškrabávání zrohovatělé kůže, peeling, mytí lufou, mořskou houbou nebo drsnější žínkou...). Nejlepší pleť mají z přírodních národů australanky, které si myjí pleť pomocí plochých kamenů (pískovce).
22) Nedopřeje svým nohám 10-minutovou vodní lázeň denně (resp. chůzi v ranní rose).
23) Nezbavuje pleť dostatečně prachu a potu (kromě osprchování či koupele je vhodné krk, tvář, okolí očí, okolí pohlavních orgánů, prsní dvorce a uši dočišťovat zejména v ekologicky nepříznivém prostředí pleťovou vodou)
24) Občas pleť a svaly nepromasíruje a neprokrví zahřívacím médiem nebo čištěním lufou či žínkou.
25) Neléčí vhodně záněty kůže; někdy stačí vyměnit dráždivou kosmetiku za jinou, jindy zvolit jemně dezinfekční kosmetiku s esencemi (šalvěj, eukalyptus aj.); do hloubky léčí např. kosmetika s TTO nebo sírou; jindy pomůže tradiční zinková mast, bórová voda, mast proti kvasinkám a plísním, růžový roztok hypermanganu (nesmí přijít do očí) nebo "tvrdá" dezinfekce pomocí jódové tinktury (nesmí přijít do očí; léčí do hloubky, ale může se předávkovat, takže ji používáme jen jednou ročně); většinou je však třeba navštívit lékaře nebo léčitele. Lihové preparáty nejsou příliš vhodné - zejména silnější koncentrace líhu pleť oslabuje nebo dokonce poškozuje, takže jsou vhodné spíše jen na akutní problémy a jednorázové ošetření.
26) Škrabe si pupínky (v nehtech je infekce, měly by se čistit při každém mytí rukou) a drobná poranění pleti nedezinfikuje jódem, případně nepřelepí náplastí.
27) Pohybuje se v prachu a špíně (ostravské ulice, sklad zeleniny, zaprášené archívy, časté zametání apod.)
28) Neléčí vhodně své alergie, konzumuje alergeny, na které je již alergická (pozor na skryté potravinové alergie na mléko, pšenici, kukuřici či buráky). 
29) Spí na organických materiálech (peří, seno, srst)
30) Neléčí zácpu a jiné trávící potíže (regenerovat střevní flóru; konzumovat vláknini; občas zkusit nějakou očistnou střevní kůru; na peristaltiku je dobrá i lehká masáž břicha, břišní tnec, dostatek pohybu). Pozor - těžké drogy jako např. opium nebo heroin způsobují těžké zácpy a ničí i touto cestou pleť.
31) Nezajímá se o prostředky zpomalující stárnutí (esenciální aminolyseliny, adaptogeny, antioxidanty, koenzym Q10, "radioaktivní" uhlík dle Cayceho, speciální prostředky proti buněčnému stárnutí)
32) Nezajímá se o bioenergetické terapie (masáže, magnetické tahy, míčkování, nabíjení se ze stromů, posilování tělesné polarizace dle Cayceho, magnetoterapie, konzumování květů, konzumace čerstvého ovoce a zeleniny - jablka přímo ze stromu, fototerapie, colorterapie aj.)
33) Zanedbává psychotronickou hygienu (denní 7-násobné omývání očí, denní 15-minutové koupele nohou, chůze v rose aj.)
34) Nepodporuje tok lymfy (lymfodrenáž - jemná masáž lymfatických cest)
35) Neotužuje se (ranní chladná sprcha, chůze v rose, střídání teplé a studené sprchy)
36) Příliš často se koupe. (Celotělovou koupel si dopřejeme jen 1x týdně. Jinak stačí krátké osprchování.)
37) Po koupeli či mytí nádobí pleť neošetří vhodným krémem nebo mastí (doplnění ochranné vrstvy). (I před koupelí mohou ženy s citlivější pletí ošetřit ji jojobovým nebo olivovým olejem. Do koupele můžeme přidávat trochu bramborového škrobu, sůl a vonné olejíčky nebo pár kapek olivového oleje.)
38) Nepoužívá výživné, zklidňující či léčivé pleťové masky a obklady zeleninové a bylinné
39) Nepoužívá léčebné bahno (obsahuje cenné minerály, čistí, prokrvuje atd.)
40) Konzumuje vyšší množství potravin s kofeinem/teinem.
41) Konzumuje často dráždivé či zatěžující potraviny (drcený pepř, pro mnohé i mletý pepř, hořčice, kečup, čokoláda, kravské mléko a mléčné výrobky, bílé pečivo; pro někoho je horší kuřecí maso, pro někoho červené). Populace je přetížená pšenici - organizmus často může odlehčit ovesná kaše, žitný chléb, jídlo z krup nebo jáhel.

42) Jí málo ovoce - drobné lesní a zahradní ovoce (borůvky, jahody, maliny, ostružiny), ale i běžné bobulovité ovoce (švestky, nektarinky  broskve) nebo citrusy (citróny, pomeranče, mandarinky, grepy) obsahují antioxidanty a vitamíny, které chrání pleť před stárnutím a vlivem volných radikálů vůbec. Vitamíny C a E, betakaroten, riboflavin či mangan omlazují pleť. Nejlepší ovoce je ovšem právě utrhnuté a nestříkané!

43) Jí málo zeleniny a luštěnin; jí málo rajčat a paprik v jakékoliv podobě (plody, šťáva, protlak, lečo, kvalitní kečup...), jinými slovy - má málo lykopenu a vitamínu C v přirozené podobě. Kombinace lykopenu a vitamínu C omlazuje pleť. Také ostatní zelenina a luštěniny mají na pleť důležitý vliv.

44) Má málo esenciálních mastných kyselin (olivy, panenský olivový olej, panenský slunečnicový olej, slunečnicová, lněná, konopná, dýňová semena, ryby, suplementy) 

45) Přehání to s dietami; např. vegetariánská dieta může vést k nedostatku vitamínu B12 a železa; hubnoucí diety i k celkové podvýživě. Také přílišné se vyhýbání tučnému masu, slanině, sádlu nemusí být jen přínosem. Sádlo obsahuje kolagen na klouby a kůži a také prekurzory ženských pohlavních hormonů. Jasnovidec E. Cayce doporučoval mnoha nemocným jednou týdne osmažené dva plátky slaniny, třebaže jinak byl proti smaženým a tučným potravinám.

46) Konzumuje příliš cukru a sladkostí. Malé množství konzumovaného medu denně naopak pleť léčí.

47) Jí málo vitamínu A a provitamínu A (karotenoidů) - jsou obsaženy např. v játrech, jogurtech, másle, kefíru, meruňkách, brokolici, kapustě, rajčatech, mrkvi... Vitamín A a lykopen si občas doplníme i suplementací. Vitamín A nejlépe v AD-kapkách, které zároveň doplní i často chybějící vitamín D. Nedostatek vitamínu A může vést ke zhrubnutí pleti.

48) Nemá ráda okurky - "Když sníte okurku, jakobyste vypily sklenici vody. Okurky hydratují pleť zevnitř a dodají jí i síru, která je důležitá pro zdraví kožních buněk" (Báječná žena 35/2013) Okurkové obklady pleť uklidňují, čistí a regenerují. (Účinné zejména kolem očí.) Volné sírany nalezneme i v cibuli a síru můžeme doplnit i sirnou kosmetikou.

49) Nemá vyčištěný počítač, koberec, klimatizaci v kanceláři nebo větrání v autě - jsou zdrojem dráždivého prachu.

50) Má málo esenciálních aminokyselin - doporučuji např. suplementovat kombinaci BCAA pro sportovce.

51) Čistí si pleť účinnými pleťovými vodami a pak si ji od nich neopláchne vodou.

52) Utírá si pleť ručníkem, který není sterilní. (Lépe je používat např. jednorázové papírové kapesníčky, ručníky či utěrky.)

53) Problémy pleti řeší příliš radikálně (např. lihovými přípravky, silnými antibiotiky, přílišným pobytem na slunci, příliš častým a nešetrným umýváním a odmašťováním aj.)

54) Problémy pleti řeší málo radikálně (bojí se peelingových prostředků, nepoužívá předepsané léky, příliš důvěřuje neověřeným alternativním metodám a nespolehlivým či neověřeným bylinným krémům atd.)

55) Nedokáže přijímat rady druhých ohledně zdravé výživy a prevence a léčby zdravotních problémů včetně pleti; léči se sama, prevenci i rehabilitaci si plánuje sama; nedůvěřuje odborníkům.

Darius Nosreti

Související články


Poslední články autora

Darius Nosreti

Darius Nosreti

Píši o všem kromě hitparád populární hudby, nových aut a fotbalu. (Více témat viz u mne na Facebooku.)

Hledač pravdy, obdivovatel přírody, zajatec krásy a vzpružovatel pokleslé demokracie

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora