Před 43 lety prý zahynul J. A. Gagarin

úterý 12. duben 2011 18:18

Jsou všechny konspirační teorie o Gagarinovi skutečně jen ničím nepodloženou spekulací?

Ke spekulativním, spikleneckým, konspiračním teoriím patří i hypotéza vyslovená poprvé Vangou v knize Krasimiry Stojanové "Vanga - slepá jasnovidka", že Gagarin nezahynul, ale byl unesen. Tato hypotéza předpokládá, že byl zatajen fakt, že Gagarinova mrtvola (ani její část) nebyla nalezena. Životnost této hypotézy se opírá jednak o až nesmyslné utajování všeho možného ze strany někdejších ruských šéfů kosmického výzkumu a vyšetřovacích komisí a o různé oficiálními místy tolerované manipulace s fakty, jednak  o statistickou vysokou úspěšnost Vanžiných předpovědí (včetně faktu, že všechny ostátní informace týkající se Gagarina určila správně) - Vanga prostě neměla nikdy ve zvyku si vymýšlet nebo něco říkat bez vážných, většinou objektivně vážných, důvodů. Dále máme poněkud nejasnou nezávislou výpověď v podobném duchu od jedné indické věštkyně (1996?) a šířené fámy, včetně té, že Gagarin zemřel na Brežněvův rozkaz (http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1097181328-udalosti/211411000100411/obsah/153726-50-vyroci-prvniho-letu-cloveka-do-vesmiru/) nebo vyložených fám, že Gagarinova mrtvola dodnes obíhá ve vesmíru, které upozorňují na pochybnosti ohledně uložených ostatků, které mohou mít racionální jádro.

Ve prospěch hypotézy svědčí důkazy a hypotézy o dehermetizaci kabiny před pádem letadla (http://cs.wikipedia.org/wiki/Jurij_Gagarin) i informace o výskytu UFO v trajektorii letu, objektu, který je v oficiální zprávě odtajněné až v roce 2011 považován za balón meteorologické sondy nebo protiletecké ochrany metropole. Vzhledem k tomu, že tento důležitý detail o výskytu "balonu" byl utajován po dobu 40 let, není možné vyloučit ani utajování dalších faktů včetně ztráty Gagarinova těla. (Zdroj info o „balónu“ viz http://www.novinky.cz/veda-skoly/historie/230287-zahadna-smrt-prvniho-kosmonauta-odtajnena-gagarin-se-lekl-balonu.html ) Zda byl Gagarin unesen mimozemskou civilizací nebo pozemskou mocností, není z původních zdrojů jasné.

V trajektorii letu bylo zjištěno nejen UFO, ale i nejméně jedno další letadlo. (http://cs.wikipedia.org/wiki/Jurij_Gagarin ) Takže kolem Gagarina bylo v čase zmizení dost živo. Osobně se domnívám, že byl Gagarin unesen mimozemšťany a že jde o jediný skutečný kontakt mimozemské civilizace s pozemským letectvem za posledních 200 let a o jediný skutečný únos člověka mimozemšťany za posledních 200 let. Důvodem únosu byla pravděpodobně  snaha kosmonauta vysvobodit z nedůstojné role, kterou mu sovětské orgány a celá tehdejší socialistická realita přinutily postupně zastávat, jako i využít jeho znalosti a tvůrčího ducha k významným mimozemským projektům.

Podobný motiv mohly mít tajné služby cizích pozemských mocností/států.

Ruské tajné služby mohly únosem J. Gagarina sledovat záměr uchovat pověst prvního kosmonauta neposkvrněnou. Ať již Gagarina unesl kdokoliv, pokládám verzi únosu za pravděpodobnější než verzi smrti při havárii.

V roce 2007 Putin nepovolil nové prošetření havárie J. Gagarina. Myslím, že dobře věděl proč. Zdroj: http://www.stream.cz/slavnedny/575757-12-duben-den-kdy-prvni-clovek-vyletel-do-vesmiru

Darius Nosreti

Poslední články autora

Darius Nosreti

Darius Nosreti

Píši o všem kromě hitparád populární hudby, nových aut a fotbalu. (Více témat viz u mne na Facebooku.)

Hledač pravdy, obdivovatel přírody, zajatec krásy a vzpružovatel pokleslé demokracie

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora