Zachraňte si nohu a dva miliony k tomu!

sobota 9. říjen 2010 07:19

Přestaňtě kouřit a zavolejte svému makléři

Pozoroval jsem poslední dny života několika kuřáků. Ve dvou případech jim řezali nohy a oni stejně brzy zemřeli, ve dvou případech je zabila rakovina plic. Všichni čtyři si do konce života namlouvali, že kouření za nic nemůže, že je kouření očkováním proti ostravskému smogu a podobné kuřácké výmluvy. Všichni čtyři byli vůči své závislosti naprosto bezbranní a ona měla schopnost, jakmile šlo o kouření, produkovat v jejich hlavě naprosto dementní výroky a logiku. Kouření je opravdu nebezpečné, nebezpečnější než drogy a alkohol a je třeba je zakázat. Podle nejnovější americké statistiky je kouření 23,53 x horší než užívání drog, alespoň, co se týče úmrtí. I nejchudší důchodce nebo student je schopen dát za kouření 2,5 tisíc korun měsíčně, tedy zhruba tolik, co na jídlo, a na jiné věci nebo kvalitnější stravu mu pak už peníze nezbývají. Pokud by tyto peníze kuřák vkládal do průměrného investičního spoření (výnos 5% ročně), za 30 let by naspořil 2 047 977 Kč, tedy pěkné dva miliony! (Úspory si spočítejte sami pomocí investiční kalkulačky na http://www.euroekonom.cz/investice-kalkulacka.php ) Děti, kouří vaše maminka? Zeptejte se jí: Maminko, ty nám chceš prokouřit celý barák? Možná, maminko také nevíš, že kouřením ohrožuješ nejen děti narozené, ale i dosud nenarozené. Přestat kouřit až během otěhotnění je pozdě! Vajíčko je již pěkně „vyuzené“ (může mít poškozenu i genetickou či mitochondriální výbavu) a plod bude spolu s maminkou trpět abstinenčním syndromem. Dokonce i spermie může být u kuřáka poškozená! Díky investicím do kouření si kuřák nejen zhoršuje zdraví a připravuje se o cenné prostředky, ale navíc obtěžuje své okolí,  ztrácí i spoustu času, smrdí a má žluté zuby a prsty. Může take mnohem snáze vyhořet než nekuřák a častěji se dostává do špatné společnosti. Nenechte se chytit do kuřácké pasti a nikdy neochutnejte ani jednu cigaretu! Pokud se ve vašem bytě nyní nějaké kuřivo nachází, okamžitě vstaňte a spláchněte je do záchodu! A do konce střední školy dětem nedávejte žádné kapesné. V drtivé většině případů je prokouří! Pak můžete zavolat svému finančnímu poradci, co udělat s tou spoustou ušetřitelných peněz!

Zdroje a kontakty:

"Statistici zjistili, že hlavními  příčinami úmrtí Američanů v roce 2000 byly kouření (435 000 úmrtí, což bylo 18,1% ze všech příčin smrti), špatná dieta v kombinaci s minimem pohybu (400 000 úmrtí, 16,6%) a konzumace alkoholu (85 000 úmrtí, 3,5%).

Těmi dalšími aktuálními příčinami smutných konců jsou  mikrobiální infekce (chřipka a zápal plic – 75 000) toxické látky (vystavení imisím, azbestu,… 55 000), automobilové nehody (43 000), delikty zahrnující zabití střelnou zbraní (29 000), sexuální delikty končící zavražděním (20 000) a užívání drog (17 000)."

http://www.osel.cz/index.php?clanek=652

REKLAMA

Bezplatné zhotovení privátní finanční strategie v systému AWD

Váš osobní finanční doktor: 739 368 010, 596 634 284

E-mail: domaci@doctor.com

 

Darius Nosreti

Poslední články autora

Darius Nosreti

Darius Nosreti

Píši o všem kromě hitparád populární hudby, nových aut a fotbalu. (Více témat viz u mne na Facebooku.)

Hledač pravdy, obdivovatel přírody, zajatec krásy a vzpružovatel pokleslé demokracie

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora